Pierwsza edycja Podhalańskich Dialogów Medycznych za nami!

Podhalańskie Dialogi Medyczne już za nami. To była pierwsza edycja autorskiego spotkania ale już wiemy, że nie ostatnia! Uczestnicy dopisali obecnością, wykłady i warsztaty były interesujące oraz cieszące się bardzo dobrymi opiniami – chwalono wysoki poziom merytoryczny oraz ciekawą i aktualną tematykę poruszaną podczas sesji naukowych oraz warsztatów praktycznych. Ostatnia sesja przedłużyła się prawie o godzinę – świadczy to o tym, iż zaangażowani byli nie tylko wykładowcy ale również goście konferencji, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Program konferencji poruszał między innymi następujące zagadnienia: kardiologiczne i metaboliczne choroby przewlekłe, dysfunkcje seksualne, czy są problemem seksuologa, endokrynologa czy kardiologa?, nadciśnienie tętnicze okiem praktyka, kardiopulmonologia czy kardiodiabetologia.

Podczas warsztatów praktycznych uczestnicy przeprowadzali badania ECHO na przybyłych pacjentach. W szerokim gronie specjalistów omawiano wyniki oraz dyskutowano na temat możliwych powikłań czy sposobie leczenia poszczególnych przypadków oraz kierunkowano pacjentów w jaki sposób powinni dbać o swoje schorzenia a także zalecano dalsze, bardziej wnikliwe badania.
Natomiast uczestnicy warsztatów Medycyna Ratunkowa na Szlaku przysłuchiwali się opowieściom Ratownika TOPR oraz Instruktora Ratownictwa EFR, który podczas swojej kilkunastoletniej służbie w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratowniczym uczestniczył w wielu akcjach ratunkowych na tatrzańskich szlakach. Podczas prelekcji zgromadzeni przyglądali się filmom prezentowanym przez ratownika oraz sprzętowi, którym posługują się TOPRowcy wyruszający w góry helikopterem, quadem bądź pieszo, aby ratować życie turystów.

Na zakończenie konferencji gospodarze zaprosili uczestników do Zakopanego na drugą edycję Podhalańskich Dialogów Medycznych. Planowany termin to 26-28 październik 2019 r. a miejsce jak poprzednio – Hotel Mercure Kasprowy Zakopane, który przeszedł modernizację i zachwyca nowoczesnym i eleganckim wystrojem. Zastosowano nowoczesne rozwiązania i podhalański styl – pozwala to uczestnikom konferencji komfortowo czuć się na salach wykładowych oraz wypoczywać w pokojach z przepięknym widokiem na Tatry, a także korzystać z hotelowych atrakcji.

Niebawem podamy Państwu więcej informacji na temat drugiej edycji.

Raz jeszcze pragniemy podziękować prelegentom, którzy przyjechali do nas z całej Polski, a bez których to spotkanie by się nie udało, dziękujemy zaproszonym gościom
i uczestnikom za tak ciepłe słowa i gratulacje oraz naszym patronom i partnerom za zaangażowanie w promocję pierwszej edycji Podhalańskich Dialogów Medycznych.

Do zobaczenia za rok!

Z serdecznymi pozdrowieniami
Zespół Bachleda kongresy Eventy

1 2 3

4 5 6

 

Zobacz inne aktualności