XIX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zakończony!

Obiecaliśmy krótką relację – poniżej w kilku słowach opisujemy co się działo podczas Zjazdu, a dołączone fotografie pozwolą Państwu wczuć się w klimat tak wymagającego spotkania. Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wymagał od nas stuprocentowego zaangażowania, dyspozycyjności i kreatywności na każdym etapie prac. Nasze wysiłki nie poszły na marne. Otrzymaliśmy ogrom ciepłych słów i pochwał, wiele uśmiechów i gratulacji – to dla nas najpiękniejsze podziękowanie i motywacja do dalszego rozwoju i czerpania przyjemności z naszej pracy, która właśnie dzięki takim przedsięwzięciom pozwala nam się wykazać i sprawdzić jak bardzo nasza wyobraźnia jest nieograniczona i potrafi zaskoczyć.

Czwartkową inaugurację w Centrum Kongresowym rozpoczął promocyjny film o Katowicach, który przybliżył uczestnikom miejsce Zjazdu oraz historię tego niezwykłego miasta. Następnie zgromadzeni przysłuchiwali się przemowom gości specjalnych oraz gospodarzy Zjazdu. Podczas inauguracji wręczone zostały również nagrody Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz nagrody za najlepszą publikację naukową z dziedziny diabetologii i chorób wewnętrznych w 2017 roku im. Kazimierza Funka.

Uczestnicy Zjazdu brali aktywny udział w ponad 40 panelach naukowych – każdy z nich poruszał niezwykle istotne i trudne tematy, z którymi muszą się mierzyć lekarze oraz sami pacjenci i ich rodziny, każda sesja budziła wiele kontrowersji oraz wywoływała dyskusje wykładowców z publicznością, które wielokrotnie wydłużały czas trwania poszczególnych sesji naukowych prowadząc do burzliwych merytorycznych rozmów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również sesje prac oryginalnych a także sesje plakatowe przedstawiające wyniki badań prowadzonych uczestników Zjazdu z zakresu varii, powikłań w cukrzycy, genetyki i immunologii, diety, edukacji, ciąży i wielu trudnych przypadków medycznych, których wyniki warte były prezentacji i konfrontacji z szerokim gronem specjalistów z różnych dziedzin. W tej edycji wydarzenia okazję do prezentacji swojego naukowego dorobku otrzymali również młodzi naukowcy, dla których zostały utworzone specjalne panele naukowe z dedykowanymi moderatorami czuwającymi nad ich prawidłowym przebiegiem.
Wystawa firm farmaceutycznych oraz produkujących sprzęt dała uczestnikom możliwość zapoznania się z nowinkami technologicznymi, nowoczesnymi rozwiązaniami a także sposobami leczenia i diagnozowania cukrzycy czy leczenia jej powikłań. Firmy prezentowały również nowatorskie leki przeciwcukrzycowe, innowacyjne oprogramowanie służące do badania poziomu cukru czy kalendarze służące do bieżącego monitorowania poziomu i wartości cukru we krwi. Na firmowych stoiskach prezentowano nowości dla diabetyków, które w najbliższym czasie będą dostępne dla chorych oraz pomocne dla lekarzy w codziennej praktyce specjalistycznej w gabinetach.

Uczestnicy Zjazdu wzięli również udział w koncercie charytatywnym pt. „Biesiada Śląska”, z którego dochód – dobrowolne datki od uczestników – został przeznaczony na działalność Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz Federacji Diabetycy.eu. Te dwie organizacje zajmują się kompleksową opieką i pomocą dzieciom i młodzieży chorym na cukrzycę, służą pomocą merytoryczną oraz prawną, a także organizują ogólnopolskie akcje informacyjne a także kursy i kolonie dla najmłodszych  pacjentów z cukrzycą.

XIX Zjazd Naukowy PTD  zakończył się 26 maja w godzinach popołudniowych. Podczas finału uczestnicy zostali zaproszeni do Lublina, gdzie w maju przyszłego roku odbędzie się XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Na zakończenie nasz zespół został wyróżniony – otrzymaliśmy oficjalne podziękowania za organizację Zjazdu oraz piękne kwiaty od Komitetu Organizacyjnego.

Raz jeszcze dziękujemy Zarządowi PTD za zaufanie, uczestnikom za morze ciepłych słów oraz naszym patronom i partnerom za aktywny udział w promocji tak ważnego wydarzenia w Polsce. Dziękujemy również podwykonawcom, którzy wywiązali się wzorowo ze swoich obowiązków i sumiennie każdego dnia reagowali na zmieniającą się sytuację. Nie możemy także zapomnieć o serdecznych podziękowaniach dla pracowników Międzynarodowego Centrum Kongresowego, dzięki którym organizacja Zjazdu była czystą przyjemnością 🙂

Bachleda Kongresy Eventy

1 2 3

5 6 8

7 4 9

 

Zobacz inne aktualności