XXI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić do udziału w XXI Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbędzie się w dniach 14-16.05.2020 r. w Łodzi.

To najważniejsze wydarzenie w polskiej diabetologii, które z roku na rok gromadzi ponad 2000 uczestników z całej Polski.

W Łodzi gościć będziemy wykładowców krajowych oraz zagranicznych. Uczestnikami wydarzenia będą diabetolodzy, pediatrzy i interniści, lekarze rodzinni oraz specjaliści z różnych dziedzin medycyny, a także pielęgniarki i pielęgniarze, edukatorzy, diabetycy, psycholodzy, których wkład w holistyczną opiekę diabetologiczną jest niezwykle ważny.

Organizatorami z ramienia łódzkiego oddziału Towarzystwa będą: Pani Profesor Katarzyna Cypryk oraz Pani Profesor Agnieszka Szadkowska.

Cukrzyca została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku, co obrazuje jak ważna jest edukacja medyczna w tym kierunku. To choroba przewlekła, nieuleczalna, która jest społecznym wyzwaniem zarówno dla zespołów terapeutycznych, jak i dla całego systemu zdrowia, choroba niezwykle uporczywa dla pacjentów i ich rodzin.

Uczestnicy Zjazdu otrzymają szansę na zaktualizowanie wiedzy, umiejętności oraz zaznajomienie się z najnowszymi metodami diagnostyki, leczenia a także prewencji cukrzycy. To niezwykle ważne, aby ten temat poruszać w gronie wybitnych specjalistów – w gronie lekarzy, młodych naukowców, pielęgniarek oraz medyków, którzy w swojej codziennej praktyce lekarskiej zmagają się trudnymi przypadkami chorych pacjentów.

Już w maju serdecznie zapraszamy do centralnej części Polski – do Łodzi na wydarzenie które sprawi, że….Diabetologia będzie w centrum uwagi.

Zapraszamy na stronę internetową Zjazdu: www.21ptd.pl, na której znajdują się szczegółowe informacje.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Organizatorzy

Zobacz inne aktualności