Żywienie a Zdrowie Prokreacyjne Kobiety

15 listopada w Poznaniu spotkali się dietetycy, ginekolodzy, położne oraz farmaceuci, którzy w swojej codziennej praktyce specjalistycznej ogromną rolę przykładają do odpowiedniego żywienia, które przekłada się na zdrowe życie. Gospodarzami Konferencji byli: Pan Profesor Krzysztof Drews oraz Pani Profesor Agnieszka Seremak-Mrozikiwicz z Kliniki Perinatologii i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Podczas spotkania zostały przedstawione najnowsze wyniki badań, wybitni specjaliści przekazali swoją wiedzę na temat nutrigenomiki, wpływu mikrobioty na zdrowie człowieka, omawiali znaczenie prawidłowej podaży folianów, żelaza i witamin dla zdrowia prokreacyjnego kobiety. Tematem konferencji była również współzależność potencjału genetycznego człowieka i diety oraz ich relacja z rozwojem wewnątrzmacicznym płodu. Prawidłowe Żywienie kobiety ma ogromny wpływ na zdrowie prokreacyjne i zdrowie przyszłych pokoleń.

Patronat honorowy nad Konferencją pełnili: Prezydent Miasta Poznania, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska, która przyznała punkty edukacyjne uczestniczącym w konferencji farmaceutom.

Frekwencja pierwszej edycji spotkania była ogromnym zaskoczeniem dla organizatorów oraz pokazała jak ważną i aktualną tematykę poruszyła Konferencja. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem podczas II edycji 🙂

Dziękujemy raz jeszcze za Państwa aktywny udział w wydarzeniu, za współtworzenie wyjątkowej atmosfery oraz zaangażowanie w merytoryczne rozmowy na sali konferencyjnej.
Dziękujemy naszym Wykładowcom, którzy zaprezentowali niezwykle ciekawe tematy podczas swoich wystąpień.
Dziękujemy naszym Partnerom oraz Patronom, którzy dzięki swojej pomocy przed konferencją i obecności podczas konferencji przyczynili się do podniesienia atrakcyjności spotkania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Organizatorzy

Zobacz inne aktualności